آزادی شعبان محمدی پس از ١٠٢ روز و مسعود نیکخواه پس از ١٠١ روز بازداشت

شعبان محمدی و مسعود نیکخواه از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی معلمان کردستان-مریوان به ترتیب بعد از ١٠٢ و ١٠١ روز بازداشت با وثیقه های ٢ میلیارد تومانی موقتا از زندان اوین تهران آزاد شدند.
شعبان محمدی در روز ٢١ اردیبهشت هنگام خروج از منزل در میدان “باوه رشی” مریوان و مسعود نیکخواه نیز در روز ٢٢ اردیبهشت ماه توسط نیروهای امنیتی رژیم بازداشت شدند.
این در حالی بود که “شعبان محمدی” و “مسعود نیکخواه” همراه با “اسکندر لطفی” در آستانه ١ ماه مه روز جهانی کارگر بازداشت و آزاد شده بودند.
مسعود نیکخواه روز چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت‌ماه با تودیع قرار کفالت از زندان مریوان آزاد و بامداد روز پنج‌شنبه بیست و دوم اردیبهشت‌ماه دوباره از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.
پیش‏تر “شعبان محمدی” و “مسعود نیکخواه” در یک تماس تلفنی با خانواده‌هایشان اعلام کردند که از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به بند ۲۰۹ بند امنیتی زندان اوین منتقل شده‌اند، همچنین روز جمعه ۲٤ تیرماه ١٤٠١، “شعبان محمدی” طی تماس تلفنی که با خانواده‌اش داشته است اعلام کرده بود که از بند ۲۰۹ زندان اوین به بند عمومی زندان اوین منتقل شده است. در این تماس تلفنی ماموران امنیتی شعبان محمدی و خانواده‌اش را مجبور کرده‌ بودند که با زبان فارسی با همدیگر صحبت کنند.
لازم به ذکر است که نهاد امنیتی پس از بازداشت چهره‏های خوشنام و فعال صنفی فرهنگیان و همچنین دستگیری دو توریست فرانسوی سعی در ساخت سناریوی پوچ امنیتی خود را داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *