اتحاد و‌ سازماندهی بیشتر مردم کردستان شرط پیروزی ما است

مردم کردستان در شرایط حساس  و تاریخ سازی هستند. در تاریخ صد ساله اخیر  مردم کردستان در ایران ، هیچگاه اتحاد، همبستگی ، آگاهی و سازماندهی مردم  در چنین سطح عالی و ستایش انگیزی نبوده است.

چهل و سه سال مبارزه  مردم کردستان علیه رژیم ارتجاعی اسلامی ایران، رشد اجتماعی، شکل گیری نسلهای جدیدی که دانش، تحصیل، تجارب و سازماندهی بالاتری دارند مردم و احزاب کردستان را در نقشه سیاسی ایران، منطقه و جهان به نیرویی قوی برای تحقق آزادی، عدالت، برابری و ترقی خواهی تبدیل کرده است .

در برنامه دیروز  تلویزیون کومله و در بخش اول این گفتار به ضرورت و مبرمیت دفاع از مردم کردستان از سوی مردم، نهادها ، تشکل ها، احزاب و شخصیت های ایرانی پرداختیم.  وظیفه سیاسی، انسانی و اخلاقی مردم ایران است که برای رسیدن به پیروزی انقلاب ایران از مردم کردستان دفاع نمایند.

واقعیت این است که حکومت اسلامی یک جنگ و نسل کشی را به مردم کردستان تحمیل کرده و در یک هفته گذشته تعداد جانباختگان به روزی ده نفر افزایش یافته است. مقاومت، سازماندهی و ادامه کاری این جنبش عمومی و قدرتمند در کردستان نیازمند  پاسخ دادن فوری به مشکلات معیشتی، زیستی  کاری، درمانی، پزشکی و تامین نیازهای اولیه انسانی است .

بازارها در اعتصاب مستمر بوده و همان امکانات اندک کار هم با محدودیت  جدی  روبرو بوده و با از بین رفتن فرصت های کاری روبرو هستیم . تامین مسکن ، تغذیه ، درمان و دیگر امکانات زیستی در این فصل سرد و زمستان به معضلی جدی و تهدیدی برای ادامه زندگی تبدیل شده است. علاوه بر این شرایط دشوار زخمی شدن هزاران نفر و زندانی کردن چندین هزار زندانی سیاسی جدید، فشار بسیار سنگینی بر بخشی از مردم محروم و تهیدست است .

از سویی دیگر جامعه و مردم کردستان امکانات بسیار وسیعی در داخل کردستان و در سطح ایران و در اقصی نقاط جهان دارند . فعال کردن تمامی این امکانات در سریع ترین زمان ممکن نه تنها یک التزام انسانی و اخلاقی ، بلکه یک نیاز فوری و تضمین کننده ادامه مبارزه است. .ایجاد و فعال کردن شبکه های درمانی و پزشکی، تامین نیازهای صدها هزار اجاره نشین  بیکار و محروم ، بوجود آوردن شبکه های سوخت و تغذیه، تامین نیازمندیهای فوری مجروحین، دستگیر شدگان و خانواده های محترم جانباختگان شرط اتحاد بیشتر و تضمین کننده پیروزی است . لازم است در تقسیم کار مناسبی انرژی و تجارب موجود فعالین را به تشکیل و هدایت جواب دادن به این نیازها و ضرورتهای انسانی و سیاسی اختصاص بدهیم.

تجربه تاریخی در سطح منطقه و جهان نشان داده و ثابت کرده تنها جنبش های که به توان و امکانات خود متکی هستند قدرت به پیروزی رسیدن را دارند . جامعه و مردم کردستان  امکانات و ظرفیت های بزرگی دارد و فعال کردن این توان و انرژی در خدمت جواب دادن به نیازهای فوری جنبش ما را در موقعیت مناسب تری قرار خواهد داد .

مردم کردستان به اندازه کافی کادر خبره و متخصص، امکانات مالی، نیروی انقلابی و خلاق، تجربه و اراده دارد که اگر سازماندهی مناسبی داشته باشد بتواند به نیازهای  انقلاب و مبارزه برای رسیدن به آزادی، عدالت، برابری و رفاه جواب بدهد.

در ضمن امکانات بسیار وسیعتری در سایر نقاط ایران وجود دارد که می تواند سازمان یافته و بدست فعالین معتبر در کردستان رسانده شود. فعالین عملی انقلاب کنونی و تشکل های جدید و قدیم می توانند به ابتکار خود در این راه پیشقدم شوند. انجام این وظیفه انسانی و انقلابی بر بستر دلسوزی گسترده ای که در میان توده های وسیع نسبت به مردم کردستان بوجود آمده آسانتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *