اخراج ۲ میلیون کارگر در آمریکا با شیوع کرونا

به گزارش  شرکت کاریابی “چلنجر” از زمان شیوع ویروس کرونا در آمریکا بیش از 2 میلیون کارگر از کار اخراج شده اند.

برپایه این گزارش  حدود 800 هزار کارگر از بخش سرگرمی اخراج شده اند و پس از آن شرکت های خرده فروشی و خدماتی قرار دارند. شرکت های سرگرمی و تفریحات از جمله کافه ها، رستوران ها، هتل ها و پارک های موضوعی در ماه اوت هفده هزار و 271 نفر را اخراج کرده اند.
شرکت های هوایی و حمل و نقل ماه گذشته تعدیل نیروی بیشتری داشتند. طبق گزارش این شرکت کاریابی، بیست و شش هزار و 545 شغل از این دو بخش کم شده است. همه گیری ویروس کرونا همچنان به بازار کار آمریکا ضربه می‌زند. جدیدترین اطلاعات وزارت کار آمریکا نشان می دهد تقاضا برای دریافت مزایای بیکاری در هفته منتهی به 29 ماه اوت برابر با 881 هزار بوده است.

کشف بیش از ۴ تن نیترات آمونیوم جدید در نزدیکی بندر بیروت

ارتش لبنان پنجشنبه 13 شهریور ماه اعلام کرد که در نزدیکی ورودی بندر بیروت ۴.۳۵ تن نیترات آمونیوم پیدا کرده است.

ارتش لبنان در بیانیه‌ای میٰ‌گوید، نیروهای مهندسی ارتش که برای بازرسی بندر بیروت به این محل اعزام شده بودند٬ چهار کانتینر حاوی نیترات آمونیوم انبار شده در نزدیکی این بندر را کشف کردند. ارتش لبنان جزییات بیشتری در این زمین ارائه نکرده است و هنوز مشخص نیست که این محموله‌های نیترات آمونیوم متعلق به چه کسی است. لازم به یادآوری است که انفجار در حدود سه هزار تن نیترات آمونیم در بندر بیروت، پایتخت لبنان در ۱۴ مرداد ماه سال جاری دست‌کم ۱۹۰ کشته برجای گذاشت و بخشی از کل پایتخت را ویران کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *