اطلاعیه کمیته مرکزی کومه له اعلام اعتصاب عمومی روز شنبه ۹ مهرماه

مردم مبارز کردستان!

رژیم جمهوری اسلامی ناتوان از خاموش کردن خیزش انقلابی مردم ایران، با این هدف که به خیال خود نگاهها را از صحنه خروش پر شور مردم در خیابانهای کردستان و ایران متوجه بیرون مرزها کند، روز چهارشنبه ۶ مهرماه مقرات احزاب سیاسی کردستان ایران در عمق اقلیم کردستان را مورد حملات موشکی و پهپادی قرارداد. در جریان این حملات بیش از ۱۳ تن جانباختند و دهها تن زخمی شدند.

جمهوری اسلامی طی سالهای گذشته هر بار که به چنین اعمالی دست زده است، با عکس العمل قاطعانه مردم روبرو شده است. جمهوری اسلامی که از گذشته درس نیاموخته است و ناتوان از خاموش کردن شعله های خیزش انقلابی  مردم کردستان و ایران، باردیگر این سیاست شکست خورده را تکرار کرده است.

ما اطمینان داریم موج عظیمی که به دنبال قتل ژینای جوان از کردستان برخاست و سرتاسر ایران را در برگرفت، با اینگونه تلاشهای از سر استیصال  فروکش نخواهد کرد. اینک زمان آن فرارسیده است که جمهوری اسلامی پاسخ این جنایات را از شما مردم مبارز کردستان بگیرد. بدینوسیله همراه با دیگر نیروهای سیاسی فعال در کردستان روز شنبه نهم مهرماه را به عنوان روز اعتصاب عمومی در سراسر کردستان اعلام می کنیم. در این روز مدارس و دانشگاهها تعطیل خواهند بود و معلمان و دانشجویان و دانش آموزان در محیط های آموزشی خود تجمع خواهند کرد و حمله بر مراکز سیاسی احزاب کردستانی را محکوم می کنند. مغازها و مرکز کسب و کار به جز آنهایی که نیازهای اولیه و حیاتی مردم را نظیر نانواخانه ها تامین می کنند، بسته می شوند. کارگاهها و کارخانه ها و مراکز تولیدی بسته خواهند بود. کامندان بانکها و ادارات دولتی بر سر کار نخواهند رفت. بگذار که جمهوری اسلامی دریابد که مردم کردستان فرزندان خود را در هرجا که باشند در مراکز سیاسی در اقلیم کردستان، در زندانها و در هر جای دیگر تنها نمی گذارند و از آنها پشتیبانی می کنند. بگذار روز شنبه صحنه پرشور دیگری از جنبش انقلابی مردم کردستان در مقابل چشمان جهانیان به نمایش در آید.

از همه جوانان و زنان و مردان مبارزی که در این روزها در مقابل جمهوری اسلامی سینه سپر کرده اند، از همه کارگران و تشکلهای کارگری و نهادهای مدنی و احزاب و گروههای سیاسی در همه جای ایران می خواهیم که از این حرکت مردم کردستان به هر شیوه ای که می توانند، پشتیبانی کنند.

کمیته مرکزی کومه له

(سازمان کردستان حزب کمونیست ایران)

۷ مهرماه ۱۴۰۱

‏۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *