اطلاعیه کمیته مرکزی کومه له در محکوم کردن نوپ باران مناطق مرزی اقلیم کردستان

مردم مبارز کردستان!

همانگونه که اطلاع دارید، طی دو روز گذشته رژیم جمهوری اسلامی، اقدام به توپ باران کردن نرزهای اقلیم کردستان، در مناطق چومان و حاجی عمران کرده است. در نتیجه این حمله وحشیانه شماری از شهروندان ساکن این مناطق جانباخته و یا زخمی شده اند. تاکستان ها و باغات و مزارع مردم به آتش کشیده شده و رنج یک سال زخمتکشان این منطقه نابود شده است. این نخستین بار نیست که رژیم جمهوری اسلامی به چنین حملاتی اقدام می کند و زندگی و امنیت مردم شاکن مناطق مرزی را به خطز می اندازد.
توجیه جمهوری اسلامی برای چنین حملاتی نارواست. اما در واقع علاوه بر دشمنی همیشگی این رژیم با مردم هر چهار بخش کردستان، در این مقطع از طریق چنین اقداماتی تلاش می کند که توجه مردم ایران را از بحران عمیق و همه جانبه ای که در آن گرفتار شده است به بیرون مرزها معطوف کند و بدینوسیله ناتوانی خود را در پاسخ دادن به مطالبات بر حق مردم، پرده پوشی نماید.
ما ضمن محکوم کردن حملات جمهوری اسلامی ایران به مردم اقلیم کردستان، با خانواده های قربانیان این حملات همدردی می کنیم و امیدواریم زخمی ها هر چه زود تر بهبود یابند. از حکومت اقلیم کردستان می خواهیم با موضع گیری قاطع و روشن در مقابل این حملات، اجازه ندهد که جمهوری اسلامی از حمله به مردم کردستان عراق ابزاری برای پیشبرد سیاست هایش برعلیه مردم کردستان ایران بسازد.
کمیته مرکزی کومه له
(سازمان کردستان حزب کمونیست ایران)
۲۰ تیر ماه ۱۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *