برگزاری مراسم روز کومه له در اسلو

روز شنبه 15 فوریه  مراسم گرامیداشت روز کومه له در شهر اسلو، با حضور جمعی از اعضا حزب، فعالین سیاسی، نمایندگان احزاب و سازمانهای سیاسی برگزار گردید.

مراسم با خوشامدگویی و اعلام لیست برنامه ها توسط مجریان برنامه  پریسا امجدی و ایران مروتی به زبان های کردی و نروژی آغاز گردید. این مراسم با اجرای سرود انترناسیونال، سرود همبستگی بین المللی کارگران و اعلام یک دقیقه سکوت  به یاد جانباختگان صفوف کومه له و حزب کمونیست ایران و کلیه جانباختگان راه آزادی و سوسیالیسم ادامه یافت.  سکوت با اجرای یک سرود توسط هادی پیرخضری شکسته شد. سپس “محیه ایرجی” عضو کمیته مرکزی کومه له به  این مناسبت سخنانی ایراد کرد. در ادامه کریم احمدی شعر “انسان دی ماه” را تقدیم حضار نمود. سپس  لیست احزاب و سازمان های سیاسی که به همین مناسبت پیام های تبریک فرستاده بودند اعلام گردید. به همین مناسبت “ارلینگ فولک ورد” فعال حزب سرخ و رهبر گروه حمایت از کردستان به زبان نروژی سخنانی ایراد نمود.  بهروز ناصری دبیر کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران در نروژ نیز در ادامه سخنانی ایراد کرد.

بخش دوم مراسم ، که برنامه ای هنری بود ؛با اجرای موزیک، توسط هنرمندان هادی پیرخضری و اسعد مریوانی ادامه یافت. مراسم در میان شادی و خوشحالی شرکت کنندگان بعد از چندین ساعت  به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *