تغییر فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان بی ارتباط با اوضاع سیاسی در کردستان و ایران نیست

فرهاد شعبانی
پاسدار محمد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس سپاه پاسداران در کردستان،  طی حکمی از جانب حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، از فرماندهی این واحد سپاه پاسداران برکنار و پاسدار “صادق حسینی” که آخرین مسئولیتش در سپاه پاسداران معاون اجرائی فرماندهی کل سپاه در “قرارگاه حسین “بود را بجای وی منصوب کرده است.
ظاهرا” این یک جابجائی معمولی و متداول است اما، حقیقت چیز دیگری است. با توجه به زیر نظر داشتن عملکرد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان طی 10 سالی که فرماندهی سپاه بیت المقدس در کردستان را بعهده داشت و بیوگرافی صادق حسینی که پیش از آخرین مسئولیتش در سپاه  مسئولیت سپاه ایلام را بعهده داشت و سابقه جنایتهایش در مناطق کردنشین و به اصطلاح جانباز بودنش در منطقه سردشت، این جابجائی از نوع معمول و متداول نیست و رابطه مستقیمی با شرایط کنونی و اوضاع سیاسی عمومی و کردستان دارد. انتصاب پاسدار صادق حسینی در فرماندهی سپاه بیت المقدس، در ادامه تحولاتی چون تغییر فرماندهی نیروی انتظامی کردستان که مدتی پیش اتفاق افتاد، حکایت تشدید نگرانیها و وحشت جمهوری اسلامی از واکنش توده های مردم نسبت به نظام دارد که کردستان در آغاز هر تحولی موقعیت ویژه ائی پیدا خواهد کرد.
رجبی با وجود 10 سال فرماندهی سپاه بیت المقدس و مسئولیت پیشبرد و اجرای “استراتژی امنیت پایدار جمهوری اسلامی در کردستان” اما نه تنها در این زمینه بلکه در پیشبرد سایر سیاستهای سپاه بجز تکرار مشتی شعار اما موفقیتی کسب نکرد. مردم کردستان با وجود پیشبرد سیاستهای سرکوبگرانه سپاه، باوجود فریبکاری خاص رجبی بعنوان کسی که در کلیه حوزهای تصمیم گیری در کردستان کلام آخر و تصمیم گیری نهائی با او و تیم فرماندهی سپاه بیت المقدس بود اما نتوانست مردم کردستان را مرعوب کند. آنچه که از او طی این 10 سال شنیده شد گفت این بود که، ” در کردستان امنیت پایدار برقرار است” که بنود و نخواهد بود.” سپاه هزاران پروژه محرومیت زدائی در کردستان به اجراء در آورده است ” در حالیکه مردم کردستان جزء محرومترین مردم کشور و کردستان جز توسعه نیافته ترین استانهای کشور است. و رجبی گفت که، ستاد آبادانی و توسعه سپاه در کردستان چنین و چنان کرد اما با وجود این جار زدنهای بی مایه مردم کردستان همچنان با نفرتی عمیق در مقابل جمهوری اسلامی ایستاده اند.
در شرایطی که اوضاع ایران رو به تحول است. در شرایطی که نمایشی تحت عنوان انتخابات دور یازدهم مجلس قرار است روز دوم اسفند برگزار شود، در شرایطی که رفت و آمد مقامات دولتی به کردستان ترافیک سنگین و کسل کننده ائی را ایجاد کرده وبشکل تهوع آور و مسخره ائی این رفت و آمدها در جریان است، سپاه به تکاپو افتاد ه که کنترل اوضاع را همچنان در دست داشته باشد و برای اینکار جنایتکاری چون صادق حسینی که کارنامه جنایت بارش سنگین تر از محمد حسین رجبی است را به منظور حفظ تسلط بر اوضاع به کردستان بفرستد. مدتی پیش علی آزادی فرمانده نیروی انتظامی را که از زنجان به کردستان منتقل شد را معرفی کردیم. علی آزادی در سرکوب مردم کردستان به چه میزانی موفق شد، پاسدار صادق حسینی هم همانقدر موفق خواهد شد. آب رفته در کردستان و ایران به جوی باز نخواهد گشت.  هم این نقل و انتقالها و هم نمایش دوم اسفند در کردستان و ایران به صحنه رسوائی جمهوری اسلامی تبدیل خواهد شد.
نگاهی به کارنامه صادق حسینی فرمانده جدید سپاه بیت المقدس در کردستان
پاسدار صادق حسینی، متولد سال 1342 شهرستان دهلران است. در 18 سالگی وارد سپاه پاسداران پاسداران شده است.  بقول سپاه در عملیات‌های فتح المبین‌، محرم، والفجر 3، کربلای1، کربلای 4، کربلای 5، نصر 5، نصر 7، نصر 8 شرکت داشته و سه بار نیز در جبهه‌های شلمچه، حلپچه و غرب سردشت به افتخار جانبازی نائل آمده است. از بنیانگذاران نخستین گردانی با عنوان گردان 505 محرم و تیپ 11 امیرالمومنین در استان ایلام بوده و در سال 1367 موفق شده دوره سوم دافوس را طی کند. مسئول اطلاعات قرارگاه امیرالمومنین، جانشین تیپ یازده امیرالمومنین، فرمانده پایگاه کشوری آبدانان، فرمانده تیپ امیرالمومنین و فرمانده ارشد سپاه در استان ایلام، فرمانده تیپ انصار الحسین و فرمانده ارشد سپاه در استان همدان از جمله مسئولیت‌های ” حسینی” بوده است.
پاسدار حسینی از دیماه سال گذشته تاکنون، معاون اجرایی فرماندهی کل سپاه در قرارگاه حسین بوده و پیش‌تر نیز به مدت 10 سال و 6 ماه فرماندهی سپاه امیرالمومنین استان ایلام را بر عهده داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *