علیه راسیسم و در همبستگی با معترضین در آمریکا

در روزهای شنبه و یکشنبه (٣٠ و ٣١ می) چند تظاهرات در برلین، مونیخ (مرکز ایالت باواریا) و چند شهر دیگر آلمان در همبسگی با صدها هزار تظاهر کنندەی معترض به قتل “جرج فلوید” توسط پلیس در آمریکا  انجام گرفت. زنان و مردان معترض در آلمان خواهان طرد نژادپرستی از سیستم پلیس و اجرای عدالت برای جرج شدند. آنها علیه رشد فاشیسم در آلمان نیز شعار دادند و خواهان طرد و رسوا کردن نئو نازی ها شدند.

روز شنبه ٣٠ می ٥٠٠٠ نفر در مقابل سفارت آمریکا در کپنهاگ، پایتخت دانمارک، با شعار “نه به راسیسم پلیس آمریکا” گرد آمدند. در میلان واقع در ایتالیا معترضین با بنری که روی آن آخرین جمله جرج نوشته شده بود: “من نمیتوانم نفس بکشم” در خارج کنسولگری آمریکا تجمع کردند.

در تورنتوی کانادا هزاران نفر در پارکی جمع شدند و ضمن محکوم کردن نژاد پرستی در سیستم پلیس آمریکا با خانوادەی جرج فلوید ابراز همدردی کردند.

روز شنبه دهم خرداد اسرائیلیان و فلسطینی ها دوش به دوش هم در شهرهای تل آویو و اورشلیم با بنر “عدالت برای جرج، عدالت برای فلسطینها” راه پیمایی کردند.

روز یکشنبه ١١ خرداد هزاران معترض در لندن به طرف میدان ترافالگار راه پیمایی کردند. آنها شعار دادند:

“بدون عدالت آرامشی در کار نخواهد بود”، “اوباش تو هستی” و “مرگ بر راسیسم”. آنها بر پلاکاردهایشان نوشته بودند: “نمیتوانم نفس بکشم”، “اسم من جرج فلوید است” و “جنایت کافیه”.

راه پیمایی ها و اعتراضات مشابهی در شهرهای منچستر و کاردیف انجام گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *