گرامیداشت روز کومه له در سوئد

 

در آستانه فرا رسیدن 26 بهمن سالروز علنی شدن فعالیتهای کومه له،مراسم باشکوهی با حضور نمایندگان احزاب، سازمانها، چهرهای سیاسی و اعضا و هواداران حزب کمونیست ایران و کومه‌له در شهر گوتنبرگ سوئد برگزار گردید.

مراسم ابتدا با سرود انترناسیونال، سرود همبستگی طبقه کارگر شروع شد. سپس یک دقیقه سکوت به یاد و خاطره تمامی جانباختگان راه آزاده و سوسیالیزم ادامه یافت. سکوت با موزیکی شکسته شد و مجری برنامه “هیرو بوکانی” لیست برنامها را اعلام کرد.

در بخس اول مراسم در مورد تاریخچه کومه‌له صحبت شد. سپس مراسم با خواندن تراکت از طرف مجری اجرای چند قطعه موزیک انقلابی از طرف “اسعد مریوانی” و “حمید رسولی” ادامه یافت. قبل از پایان بخش اول شاعر انقلابی، “احمد بازگر” یکی از سروده های خود را دکلمه کرد که با استقبال گرم حاظرین مواجه شد. بخس دوم مراسم شامل مناظره‌ای با شرکت دو رفیق از اعضای کمیته مرکزی کومه‌له، بهروز ناصری و اسعد رستمی بود. گفتنی است اکثر مباحث و نظرات مطرح شده، برسی و پرداختن به سیاستهای کومه‌له در مقاطع مهم سیاسی جامعه و بخصوص این دوره در بطن انقلاب ژینا بود. این مراسم بعداز چند ساعت مناظره با حضور فعال حاظرین به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *