اطلاعیه کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران در مورد اعدام زندانیان سیاسی:

2018-09-08| ۱۳۹۷-۰۶-۱۷

اعدام زندانیان سیاسی را به خشم علیه رژیم جنایتکار اسلامی تبدیل کنیم!
طبق اخبار رسیده، امروز ٨ سپتامبر ٢٠١٨، رامین حسین پناهی، لقمان مرادی و زانیار مرادی، از زندانیان سیاسی شناخته شده در زندانهای رژیم اسلامی ایران، اعدام شدەاند. در همان حال رژیم اسلامی به اردوگاهای حزب دموکرات کردستان ایران و حزب دموکرات کردستان در کردستان عراق حمله کرده است و طبق گزارشات رسیده تعدادی از پیشمرگان این دو حزب جان خود را از دست دادەاند.
رژیم جنایتکار اسلامی در شرایطی این زندانیان سیاسی را اعدام می کند و چنین علیه نیروهای اپوزیسیون خود حمله تروریستی انجام می دهد که در نتیجه فشار مبارزات تودەای، کارگری و مبارزه زنان و جوانان آزادیخواه به تنگ آمده است و کابوس سرنگونی و فروپاشی را می بیند. در عین حال شکست و عقب نشینی گسترده را در منطقه متحمل شده است و در سطح بین المللی نیز تحت فشار گسترده است. اکنون این رژیم جنایتکار با گسترش موج اعدام زندانیان سیاسی و سرکوب مبارزات کارگری و آزادیخواهانه، به خیال خود می تواند خود را از خطر سرنگونی انقلابی، که امروز به یک امر اجتناب ناپذیر تبدیل شده است، نجات دهد.
اما واقعیت این است که این رژیم نه تنها نمی تواند با چنین اعمال جنایتکارانەای خطر سرنگونی در نتیجه مبارزه مردم کارگر و آزادیخواە را از سر بگذراند، بلکه همین سیاست و عملکرد جنایتکارانەاش به موج خشم و نفرت تودەهای کارگر، زنان و مردم آزادیخواه می افزاید؛ خشم و نفرتی که نهایتا قدرت خود را در یک انقلاب کارگری و تودەای به نمایش خواهد گذاشت. از این رو شکی نیست که مردم کارگر و آزادیخواه علیه این جنایت رژیم اسلامی ساکت نخواهند نشست و رژیم جنایتکار اسلامی باید در انتظار موج رو به گسترش اعتراضات انقلابی باشد و یقین داشته باشد که در آیندەای نه چندان دور کابوس سرنگونی اش به امری واقعی تبدیل خواهد شد.
کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران ضمن محکوم کردن جنایت اعدام زندانیان سیاسی و حمله به اردوگاهای دو حزب دموکرات، همه مردم آزادیخواه در خارج از کشور، احزاب و جریانات چپ و کمونیست و نهادهای کارگری و بشردوست را فرا می خواند تا در کنار هم یک موج اعتراضی علیه این جنایت و علیه کل نظام اسلامی را به راه بیندازیم و همراه با مبارزات مردم کارگر و آزادیخواه در داخل پروسه سرنگونی یکی از جنایتکارترین رژیم های تاریخ بشر را کوتاه تر کنیم.
به همین منظور کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران یک کمپین سراسری را به مدت سه هفته اعلام می کند. این کمپین از امروز، ٨ سپتامبر ٢٠١٨ شروع می شود و تا برگزاری یک حرکت سراسری و همزمان در روز ٢٩ سپتامبر ٢٠١٨ ادامه پیدا می کند.
ضرورت مبارزاتی ایجاب می کند که در مدت این سه هفته حرکتهای اعتراضی، از نوع آکسیون و گردهمائی در میادین و محلات اصلی شهرها، تماس با نهادهای کارگری و حقوق بشری، تماس با مطبوعات و برگزاری جلسات و کنفرانسهای عمومی را گسترش دهیم و از این طریق یک جنبش سراسری پایدار را در خارج از کشور عیله کلیت نظام اسلامی در ایران به راه بیندازیم.
گرامی باد یاد عزیز زندانیان سیاسی رامین حسین پناهی، زانیان مرادی و لقمان مرادی!
مرگ بر رژیم جنایتکار اسلامی ایران!
زنده باد سوسیالیسم!
کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران
٨ سپتامبر ٢٠١٨

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress Image Lightbox Plugin