اطلاعیه کمیته مرکزی کومه له درباره اعدام رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مردادی

2018-09-09| ۱۳۹۷-۰۶-۱۸

مردم مبارز، سحرگاه امروز شنبه 17 شهریورماه 1397 رژیم جنایتکار اسلامی سه زندانی سیاسی، “رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مرادی” را در زندان رجایی شهر کرج به دار آویخت.
رامین حسین پناهی تحت شدیدترین شکنجه ها و آزار جسمی و روحی قرار گرفت، اما سرفرازانه مقاومت کرد و تسلیم فشارهای ناروای شکنجه گرانش نشد. در طول یکسال گذشته، صدای نارضایتی در مقابل صدور حکم اعدام رامین در اقصی نقاط جهان بلند بود. دهها نهاد مدنی و مدافع حقوق بشری بین المللی خواهان لغو حکم اعدام رامین شدند. صدها اجتماع و تظاهرات در بیشتر کشورهای جهان و در همه بخش های کردستان برای نجات جان رامین برگزار گردید. در داخل کشور علیرغم حاکمیت رژیمی دیکتاتور و ستمگر، دهها جمع و محفل از مردم آزادیخواه به طور علنی از رامین پشتیبانی کردند و خواهان لغو حکم اعدام وی گردیدند. جمهوری طناب دار اسلامی که در داخل کشور هدف اعتراضات توده ای مردم حق طلب قرار گرفته است و راهی برای خروج از بحرانی که در آن گرفتار است، سراغ ندارد، تصور می کند که با اعدام رامین، گویا روحیه مبارزاتی مردم را در کردستان و ایران تضعیف و از این طریق مسیر رشد و پیشروی مبارزات مردم را سد خواهد کرد.
همزمان با رامین، دو مبارز دیگر، زانیار و لقمان مرادی در همان زندان اعدام شدند. زانیار و لقمان 10 سال بود به اتهامی ناروا، که زیر شکنجه و به زور وادار به قبول آن شده بودند، در اسارت جمهوری اسلامی به سر می بردند و هر شب را در انتظار مرگ به روز می رساندند. “اقبال مرادی” پدر زانیار، به ویژه بعد از دستگیری فرزندش همه توانایی خود را به منظور نجات زانیار و پسر عمومی او، لقمان، برای لغو حکم اعدام این دو و نیز لغو مجازات اعدام به طور کلی، در یک مبارزه مدنی به کار انداخت.
اقبال مرادی نیز حدود 2 ماه پیش به وسیله جانیان جمهوری اسلامی ترور شد. برای نجات جان زانیار و لقمان نیز یک تلاش بین المللی و محلی به راه افتاد و جمهوری اسلامی که گوشش بر همه این صداها و تلاش ها بسته بود، تصور می کرد که با اعدام زندانیان سیاسی در کردستان، مردم را مرعوب و از پیگیری خواسته ها و اهدافشان بازمی دارد. اما تجربه واقعی نشان می دهد که رژیم تماما به خطا رفته است و توده های مردم کردستان و ایران در شرایطی نیستند که در مقابل سیاست سرکوب و ارعاب رژیم از پیگیری خواسته های برحق خود دلسرد و ناامید شوند.
کمیته مرکزی کومه له ضمن ابراز تاسف عمیق برای جانباختن این مبارزین، به خانواده و بستگان آنان و به همه آنهایی که به طور خستگی ناپذیر برای نجات جان رامین و زانیار و لقمان مبارزه کردند و به همه کردستان، صمیمانه تسلیت می گوید. ما اطمینان داریم که مردم مبارز کردستان با مبارزات توده ای خود پاسخ قاطعی به این جنایت خواهند داد و خون این عزیزان یکی دیگر از صحنه های پرشور و تاریخی جنبش انقلابی مردم کردستان را شکل خواهند داد.
کمیته مرکزی کومه له (سازمان کردستان حزب کمونیست ایران) 17 شهریور 1397

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress Image Lightbox Plugin