اطلاعیه کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران درباره تحریم و اعتراض علیه مضحکه انتخابات

 


نمایش انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ٢٩ اردیبهشت، برابر با ١٩ ماه مه، در ایران برگزار می شود. در این روز نه تنها در داخل کشور بلکه در محل سفارتخانه ها و نمایندگی های جمهوری اسلامی در خارج از کشور صندوق های اخذ نمایشی آراء مستقر می شود.
استقرار نمایشی صندوق های رای گیری در خارج از کشور در حالی صورت می گیرد که فعالیت احزاب سیاسی، موجودیت تشکلهای مستقل کارگری و مدنی و حق اعتراض و اعتصاب در ایران بە رسمیت شناخته نمی شود و پایەای ترین حقوق کارگران، زنان، جوانان و آزادیخواهان پایمال می شود. در جریان این نمایش انتخاباتی مردم به جز کشانده شدن به پای صندوق های رای گیری نقش دیگری ندارند و آنچه از صندوقهای رای سر در می آورد نتیجه رای آنها نیست.
تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران، در تداوم فعالیت ها و کمپین های اعتراضی خود در حمایت از مبارزه کارگران، زنان، جوانان، جنبش انقلابی مردم کردستان، زندانیان سیاسی و مبارزه علیه سرکوب شدید فعالین جنبش های رادیکال اجتماعی توسط رژیم اسلامی، مردم آزادیخواه خارج از کشور را به افشای این مضحکه و محکوم کردن جمهوری اسلامی فرا می خواند. در این راستا نیروهای چپ و سوسیالیست و نهادهای کارگری را به سازماندهی و برپایی اجتماعات اعتراضی در مقابل سفارتخانه ها و دفاتر نمایندگی رژیم اسلامی، همزمان با برگزاری مضحکه انتخابات، فرا میخوانیم.

کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران
٤ مه ٢٠١٧

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress Image Lightbox Plugin