گسترش موج اعتراضات ضد دولتی در عراق


Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/sl02v5cx31n6/public_html/wp-content/themes/hueman/tmpl/single-tmpl.php on line 25

بنابه گزارشات منتشره، روز چهارشنبه 15 آبانماه، هزارا ن نفر از معترضان عراقی بار دیگر با آمدن به خیابانها خواستار کناره گیری دولت شدند.

به گزارش آسوشیتدپرس، منابع پزشکی روز چهارشنبه گزارش دادند که در ادامه اعتراضات عراق، دو معترض دیگر در درگیری های جدید در شهر کربلا کشته شدند. ده ها هزار نفر در هفته های اخیر در بغداد پایتخت عراق و در سرتاسر جنوب این کشور به خیابان ها آمده و خواستار تغییرات سیاسی گسترده در این کشور هستند. معترضان به فساد گسترده ، فقدان فرصت های شغلی و خدمات اساسی ضعیف، همچنین به قطعی متداول برق با وجود ذخایر گسترده نفتی در این کشور اعتراض دارند. از سوی دیگر معترضان خشم خود را بر احزاب و شبه نظامیان سیاسی شیعه متمرکز کرده‌اند که نزدیکی بسیاری به حکومت ایران دارند. به طوری که در جنوب این کشور، معترضان به مقر احزاب و شبه نظامیان حمله كرده و تعدادی از آن‌ها را به آتش كشیده‌اند. در کربلا نیز، معترضان در اوایل این هفته به کنسولگری ایران حمله کرده و دیوار این کنسولگری را آتش زدند. در اعتراضات کربلا نیروهای امنیتی دست‌کم پنج نفر از معترضان را کشتند و چندین نفر دیگر را زخمی کردند. گفتنی است نیروهای امنیتی اعراق از اوایل ماه اکتبر حداقل ۲۶۹ معترض را در جریان دو موج اعتراضات کشته‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress Image Lightbox Plugin