درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان در بغداد

Demonstrators carry an injured of protester during clashes with security forces on Jumhuriya bridge during a gathering to mark the first anniversary of the anti-government protests in Baghdad, Iraq October 25, 2020. REUTERS/Thaier Al-Sudani

به گفته مقامات امنیتی عراق، در جریان درگیری‌هایی که روز یکشنبه 4 آبانماه میان نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان ضد دولتی در بغداد روی داد، دستکم ۳۹ نفر مجروح شدند.

برپایه گزارش منتشره معترضان از شامگاه شنبه ۲۴ اکتبر از سایر استان‌های عراق از جمله ناصریه، بصره، بابل و واسط برای شرکت در این تجمع اعتراضی راهی بغداد شده بودند. پلیس مانع ورود برخی از معترضان به میدان تحریر شد اما گروه‌های پرشماری از معترضان به میدان تحریر رسیدند. گروهی از معترضان قصد داشتند به منطقه سبز که محل استقرار نهادهای حکومتی است، نزدیک شوند. نیروهای امنیتی که از شنبه‌شب در این منطقه مستقر بودند اما با شلیک گاز اشک‌آور و آب مانع عبور معترضان از پلی که به ساختمان نهادهای حکومتی منتهی می‌شود، شدند. گفتنی است مردم عراق اکتبر سال گذشته در اعتراض به فساد گسترده، نظام سیاسی طایفه‌ای و مداخلات دولت‌های خارجی از جمله ایران و ایالات متحده آمریکا در این کشور به خیابان آمدند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress Image Lightbox Plugin