به مناسبت جانباختن رفیق محمود محمدی همسنگر دیرینمان در کومه له و حزب کمونیست ایران

 

(نمایندگی کومه له در خارج از کشور)
با تاسف و تاثر فراوان مطلع شدیم که، رفیق محمود محمدی مشهور به “محمود آخکند” از پیشمرگان قدیمی کومه له و حزب کمونیست ایران در سن 64 سالگی در جریان رویدادی غم انگیز در کشور فنلاند جانباخت و سر به سینه خاک سپرد.
رفیق محمود از همان سالهای نوجوانی وارد بازار کار شد و در سال 1355 خورشیدی وارد میدان مبارزه سیاسی علیه رژیم سرمایه داری پهلوی گردید. با آغاز خیزش توده های مردم به ستوه آمده ایران علیه رژیم سلطنتی همانند یک کارگر انقلابی و یک جوان پرشور در شهر سقز به صف مبارزه توده های مردم علیه رژیم پیوست و در اعتراضات مردم این شهرفعالانه شرکت داشت. به دنبال پیروزی قیام و قدرت گیری نظام اسلامی، ابتداء مبارزه خود را با سازمان پیکار برای آزادی طبقه کارگر گره زد و با حمله گسترده رژیم تازه به دوران رسیده به کردستان در 28 مرداد سال 58 بعنوان پیشمرگ سازمان پیکار در مقاومت قهرمانانه مردم شهر سقز شرکت کرد. رفیق محمود در جریان یکی از عملیاتهای نظامی مجروح شد و به دنبال اشغال شهرهای کردستان تا تابستان سال 1361 بعنوان فعال تشکیلات مخفی آن سازمان در شهرهای سقز و مهاباد به فعالیت خود ادامه داد. از سال 1361 ببعد فعالیت خود را به کومه له گره زد و به تشکیلات مخفی کومه له در شهر مهاباد پیوست. رفیق محمود که بعنوان کارگری کمونیست فعالیت خود را به تشکیلات کومه له گره زده بود، فعالیت خود را در میان کارگران شدت بخشید و بعنوان یک فعال کارگری از اعتبار و نفوذ اجتماعی برخوردار شد. متاسفانه رفیق محمود برای نیروهای امنیتی رژیم شناخته شد و بهار سال 1362 ناچارا” شهر را ترک و به صفوف پیشمرگان کومه له در ناحیه سقز پیوست. این کارگر کمونیست در دورانی که بعنوان پیشمرگ به فعالیت انقلابی خود ادامه داد، در میان مردم زحمتکش منطقه و همسنگرانش بعنوان رفیقی جسور، فداکار، دلسوز پیشمرگان و مردم زحمتکش شناخته می شد و از محبوبیت خاصی برخوردار گردید.
رفیق محمود محمدی زمانیکه که به خارج از کشور سفر کرد و در کشور فنلاند مقیم شد. فعالیت های خود را در صفوف تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران ادامه داد و یکی از دلسوزترین کادرهای کومه له و حزب کمونیست ایران بود و در فعالیت تشکیلات فنلاند، آکسیونها، تجمعات و تظاهراتها و جلسات تشکیلاتی فعالانه شرکت می کرد.
جانباختن نابهنگام رفیق محمود محمدی را به خانواده، فرزندان و بستگانش، به خودمان و کلیه همسنگرانمان در کومه له و حزب کمونیست ایران تسلیت می گویئم و در این غم بزرگ شریک هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress Image Lightbox Plugin