اجرای حکم اعدام شش زندانی در زندان های رژیم

روز پنج‌شنبه ۲۲ دی‌ماه حکم پنج زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی اراک به اجرا درآمد. در همین حال علیرضا اکبری، از کارمندان ارشد پیشین در وزارت دفاع و از مشاوران سابق علی شمخانی نیز به اتهام جاسوسی اعدام شد.

هویت سه تن از اعدام شدگان زندان اراک، کیوان امینی توکل، ۴۲ ساله و اهل بانه، آزاد دادوند، ۴۱ ساله و اهل سردشت و علی گراوند احراز شده است. تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این پنج زندانی از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.درخبری دیگر امده است، علیرضا اکبری، از کارمندان ارشد پیشین در وزارت دفاع و از مشاوران سابق علی شمخانی

که به جاسوسی متهم شده بود، اعدام شد. در همین خصوص مرکز رسانه قوه قضاییه رژیم روز شنبه، ۲۴ دی‌ماه، اعلام کرد که حکم اعدام اکبری «به اتهام افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس» اجرا شده است. گفتنی است مقامات قضائی ایران دوره پرشتاب تازه‌ای از اعدام‌ها را به راه انداخته‌اند و حداقل ۲۵۱ نفر را در فاصله بین یک ژانویه و ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ (۱۱ دی ۱۴۰۰ تا ۹ تیر ۱۴۰۱) اعدام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *