اطلاعیه کمیته مرکزی کومه له

 

در همبستگی با خانواده ژینا امینی

 

نیروهای امنیتی حکومت اسلامی فشار سنگینی را بر خانواده های جان باختگان  اعتراضات دو ماه اخیر و هم چنین خانواده زندانیان سیاسی گذاشته اند. روز چهار شنبه چهل روز از قتل حکومتی ژینا امینی می گذرد. نیروهای اطلاعات فشار سنگینی را بر خانواده داغدیده ژینا گذاشته اند که با صدا و سیما رژیم مصاحبه کرده و آنچه را که ماموران امنیتی رژيم دیکته می کنند، بیان نمایند . خانواده محترم ژینا  زیر بار فشارهای رژیم نرفته  و کماکان خواهان روشن شدن جزئیات  قتل دخترشان هستند .

برای خانواده جان باختگان، اندوه از دست دادن عزیزانشان هر روز تازه تر و دردناک تر می شود . اولین شبی که بخاک سپرده می شوند و دیگر برای همیشه به خانه بر نمی گردند، سه روز اول،  هفته و ماه اول، چهل روز جان باختن عزیزان، سالگرد، روز تولد، روز مرگ، روزی که آخرین بار سر سفره با هم بودند، خاطرات سفرها، فیلم هایی که با هم  تماشا می کردند، خاطره غذاهایی که دوست داشتند، شوخی ها، خنده ها و  گریه ها، هرکدام به مناسبتی برای تجدید خاطره عزیزان از دست رفته تبدیل می شوند.

چهارشنبه این هفته که چهل روز از جانباختن ژینا می گذرد، از جمله این مناسبتها است.  دوستان و رفقای ژینا، هم کلاسی ها و همسایه ها، مردم سقز و کردستان، مردم ایران در این روز یک بار دیگر خشم و نفرت خود از حکومت اسلامی و همدردیشان با خانواده ژینا و با خانواده های همه جان باختگان راه آزادی را ابراز خواهند کرد.

رژیم هم نگران از اوج گیری اعتراضات در روز چهارشنبه تعداد بیشتری را دستگیر و یا آنها را تهدید کرده است.

قتل حکومتی ژینا امینی خشم مردم به ستوه آمده از جمهوری اسلامی را به یکی از بزرگ ترین و طولانی ترین اعتراضات علیه جمهوری اسلامی تبدیل کرد. میلیونها نفر در داخل و در خارج ایران به خیابان‌ها ریخته و خواهان محاکمه جنایتکاران جمهوری اسلامی، لغو فوری قوانین اسلامی و سرنگونی جمهوری اسلامی شدند. رژیم چهل روز فرصت داشت که اسناد خواسته شده از سوی وکلای خانواده ژینا امینی در مورد قتل ژینا را تحویل بدهند که تا امروز از انجام آن سر باز زده  و  به جای آن سناریوهای امنیتی دروغین را انتشار داده اند.

کومه له یکبار دیگر با خانواده محترم ژینا امینی، با مردم مبارز سقز و  همه کردستان ابراز همدردی می‌کند و خود را در کنار آنها می بیند. ما از خواسته های خانواده ژینا و خانواده های همه جان باختگان دو ماه اخیر برای روشن شدن پرونده قتل های حکومتی دفاع می کنیم .

مردم مبارز کردستان

روز چهارشنبه همه در کنار هم و در یک صف متحد جنایات رژیم اسلامی در کردستان و ایران را محکوم کرده و همدردی خود را با خانواده های جان باختگان و زندانیان سیاسی اعلام خواهیم کرد. ما مطمئن هستیم مبارزه ای که با قتل حکومتی ژینا امینی در سطح کردستان، ایران و جهان علیه جمهوری اسلامی آغاز شد، تا سرنگونی رژیم اسلامی و تحقق آزادی و عدالت ادامه خواهد یافت .

کمیته مرکزی کومه له

سازمان کردستان حزب کمونیست ایران

سه شنبه سوم آبان ۱۴۰۱

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *