رضا اقدسی، فعال کارگری زندانی در اوین را از حق درمان محروم کرده‌اند

Print Friendly, PDF & Email

بخش خبر

منابع زمانه تایید کرده‌اند که رضا اقدسی، شاعر و فعال کارگری محبوس در زندان اوین به عفونت گوش مبتلا شده است و مسئولان زندان پس از چندین روز تعلل در روند درمان در میانه انتقالش به بیمارستان در روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت، او را مجددا به زندان بازگرداندند.

براساس اطلاعاتی که زمانه به دست آورده است، مسئولان امنیتی پس از بروز علائم تب شدید ناشی از عفونت گوش، روز ۱۸ اردیبهشت با انتقال این زندانی به بیمارستان موافقت کرده بودند که عملی نشد. مسئولان زندان اوین مجددا به خانواده او وعده انتقال به بیمارستان برای روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت را دادند، اما باز هم انتقال او به مراکز درمانی در میانه راه متوقف شد.

رضا اقدسی به دلیل مجروحیت در دوران جنگ ایران و عراق، شنوایی خود را به طور کامل از دست داده است. این فعال کارگری همچنین در سال‌های گذشته و به دنبال اخراج از محل کارش، شرکت ایران خودرو و عود کردن مشکلات دو فرزند بیمار، دچار حملات وحشت (panic attack) می‌شود.

ناشنوایی در کنار حملات وحشت وضعیت رضا اقدسی را در زندان اوین خطرناک کرده است. پزشک معالج تأکید کرده که او باید از شرایط تشدیدکننده اضطراب دور باشد.

پیش از این هم منابع زمانه در مورد وضعیت جسمانی رو به وخامت این زندانی سیاسی و ناتوانی او از تحمل کیفر خبر داده بودند.

رضا اقدسی فعال کارگری، آبان ماه ۱۴۰۲ بازداشت شد و به دنبال صدور حکم دو سال و هشت ماه حبس در زندان اوین زندانی است. دادگاه رضا اقدسی تنها یک هفته بعد از بازداشت او و بدون اطلاع خانواده و با محرومیت از حق دسترسی به وکیل، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. دادگاه بدوی این شاعر و فعال کارگری را به چهار سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم کرد، در حالی که او به علت معلولیت و ناشنوایی، توان دفاع از خود در برابر اتهام‌های مطرح ‌شده را نداشت.

«اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت داخلی و خارجی» و «تبلیغ علیه نظام» دو اتهام رضا اقدسی است. علاوه بر آن سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با استناد به این فعالیت‌های مجازی، رضا اقدسی را به «انتشار محتواهای چپ رادیکال»، «ارتباط با سازمان چریک‌های فداییان خلق»، «تبلیغ نبردهای پارتیزانی»، «اعتراضات تند و خشن»، «اعتصابات قهری» و بسیاری دیگر از موارد متهم کرد. حکم صادره در دادگاه تجدید نظر به ۲ سال و ۸ ماه حبس تعزیری تبدیل شد.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

پیام بگذارید

پیام

گالری

ما را دنبال کنید! ​

تماس

  Copyright © 2023, All Rights Reserved Payaam.net