کیومرث هاشمی: هر فدراسیون ورزشی باید اساسنامه مستقل داشته باشد/ دوران داشتن اساسنامه واحد گذشته است

Print Friendly, PDF & Email

وزیر ورزش و جوانان گفت: باید با استفاده از ظرفیت حقوقی داخل کشور و با کمک فدراسیون‌ها بتوانیم هر فدراسیونی اساسنامه تخصصی خودش را داشته باشد.

به گزارش گروه ورزشی ایلنا، کیومرث هاشمی در حاشیه نشست هم‌اندیشی مسئولان ورزش بانوان استان‌های سراسر کشور و نواب رئیس فدراسیون‌های ورزشی در آبادان، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در عرصه توسعه ورزش بانوان در سراسر کشور وجود دارد، در این جلسه اشاره به آن سیاست‌ها شد و برنامه‌ها گفته شد. البته در کنار آن، اقدامات مؤثر و مفیدی که معاونت بانوان وزارت ورزش در سراسر کشور داشته است، ارائه شدند. همچنین صحبت‌های مسئولان ورزش بانوان و نواب رئیس بانوان فدراسیون‌ها را شنیدیم و دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود را گفتند. اینگونه نشست‌ها بعضاً می‌تواند به توسعه و گسترش هر چه بیشتر کشور ورزش در کشور کمک کند. این جلسه امروز مخصوص بانوان بود و ما هم سیاست‌های خودمان را به‌ویژه در ارتباط با برنامه ملی پیشرفت ورزش کشور و همچنین آمایش سرزمینی گفتیم که ان‌شاءالله سال آینده وارد مرحله اجرایی آن خواهیم شد.

وی در ادامه افزود: در بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌های کشور، یک موضوع کلی اعلام شده که مجموعه وزارتخانه موافق است، اما هر منطقه می‌طلبد که سیاست‌های داخلی خودش را براساس مصوبات شورای تأمین استان انجام بدهد. اگر می‌خواهیم کرامت بانوان در ورزشگاه حفظ شود، باید امکانات لازم را هم داشته باشند. لذا ما به جهت اینکه حفظ کرامت بانوان را در ورزشگاه‌ها داشته باشیم، از مدیران در استان‌ها و همچنین باشگاه‌هایی که ورزشگاه متعلق به خودشان است، خواستیم که شرایط را فراهم کنند. امکانات اولیه که فراهم شود، خوزستان هم یکی از ظرفیت‌های خوب فوتبالی کشور است و بانوان هم می‌توانند حضور داشته باشند. در مجموع شورای تأمین استان با در نظر گرفتن جمیع جهات از جمله داشتن امکانات لازم برای بانوان و اگر شرایط فراهم باشد، قطعاً همکاری لازم را خواهد کرد.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

پیام بگذارید

پیام

گالری

ما را دنبال کنید! ​

تماس

  Copyright © 2023, All Rights Reserved Payaam.net