یامال، پدیده ای که چشم ها را به خود خیره کرد

Print Friendly, PDF & Email

یامال که در منطقه ماتارو در کاتالونیا از پدری مراکشی و مادری اهل گینه استوایی متولد شده و بیشتر دوران زندگی و فوتبال خود را در آکادمی باشگاه بارسلونا سپری کرده، هشتم سپتامبر ۲۰۲۳ در اولین بازی ملی خود برای اسپانیا، توانست اولین گل ملی خود را مقابل گرجستان به ثمر برساند

به گزارش ایلنا، دیدار اسپانیا و آلمان در یورو 2024 در حالی با برتری 2-1 ماتادورها به پایان رسید که یکی از ستاره‌ها و سوژه‌های اصلی این مسابقه، لامین یامال بود. ستاره جوان اسپانیا که در این تورنمنت، با ۱۶ سال و ۳۳۸ روز سن در ترکیب لاروخا مقابل کرواسی به میدان رفت و به جوان‌ترین بازیکن تاریخ یورو تبدیل شد.

یامال که در منطقه ماتارو در کاتالونیا از پدری مراکشی و مادری اهل گینه استوایی متولد شده و بیشتر دوران زندگی و فوتبال خود را در آکادمی باشگاه بارسلونا سپری کرده، هشتم سپتامبر ۲۰۲۳ در اولین بازی ملی خود برای اسپانیا، توانست اولین گل ملی خود را مقابل گرجستان به ثمر برساند و با این گل و با ۱۶ سال و ۵۷ روز جوان‌ترین گلزن و بازیکن تاریخ این کشور شود. رکورد‌هایی که پیش از این در اختیار گاوی بود. علاوه بر این، یامال با پشت سر گذاشتن رکورد گرت بیل که در سن ۱۷ سال و ۸۳ روز گلزنی کرد، به جوان‌ترین گلزن یک بازی مقدماتی یورو تبدیل شد.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

پیام بگذارید

پیام

گالری

ما را دنبال کنید! ​

تماس

  Copyright © 2023, All Rights Reserved Payaam.net